Знаєте, що має найбільшу цінність в сучасному світі? Думаєте, гроші? Насправді, це інформація і час. Парадокс і в тому, що сучасна людина має масу пристосувань, які дозволяють економити час, і при цьому часу їй постійно не вистачає. Як все встигати - таке питання ставить собі кожна людина, яка не знає методів планування часу.

5 ПРАВИЛ ДЛЯ БАЖАЮЧИХ ВСЕ ВСТИГНУТИ:

1.Складіть чіткий план. Як це не банально, щоб все встигати і не дуже втомлюватися, потрібно планувати свій час хоча б на тиждень вперед. Придбайте собі гарний органайзер або щоденник і вам тут же захочеться що-небудь записати в нього. Головна перевага органайзера - ви відразу бачите, який день у вас завантажений, а який більш-менш вільний. Крім того, привчіть себе до дисципліни, а це головна якість людини, яка раціонально витрачає свій час.

Тут слід зазначити, що справи бувають різними за ступенем важливості. Є термінові і важливі справи, якими потрібно зайнятися в першу чергу. Є просто важливі, але не термінові справи, їх потрібно зробити слідом за важливими і терміновими. Є термінові, але не важливі справи, це ті, якими можна пожертвувати зовсім або зробити їх після більш важливих справ. І нарешті, є справи не термінові і не важливі, їх можна сміливо викреслити зі списку.

2. Не накопичуйте дрібні справи. Одне відоме правило тайм-менеджменту називається «правило двох хвилин» (п'яти, десяти - як завгодно). Є невеликі справи, які, не виконуючись вчасно, накопичуються і висять над вами вже значним вантажем. Якщо не хочете бути похованим під цією купою справ, користуйтесь таким правилом: роботу, яка займає не більше 10 хвилин, краще робити відразу (відповісти на лист, зробити телефонний дзвінок, який давно відкладали, прибирати на робочому столі та ін.).

3. Не дозволяйте красти у вас час. Як все встигнути, коли протягом дня ви спілкуєтеся з кількома людьми в соціальних мережах, дивитися веселі відео та фото, стежите за сюжетом якихось серіалів і близько години розмовляти по телефону з подругою? Всі ці справи крадуть ваш час, і скільки у вас його вкрадуть, залежить від вас самих. Якщо нічого не встигаєте, доведеться скоротити час, який ви витрачаєте щодня на такі заняття. Як це зробити? Встановіть собі правило: заходити в соціальні мережі не по кілька разів на день, а раз на 3-4 дні. І не розмовляйте по телефоні з подругою, краще зустріньтеся з нею у вихідний.

4. Намагайтеся підтримувати порядок. Якщо вас регулярно мучить питання, як все встигнути, намагайтеся підтримувати в усьому порядок. У кожної речі у вашому будинку, на вашому робочому столі, в сумочці має бути своє місце. Від усього, що відслужило і більше не знадобиться необхідно позбавлятися. Якщо виділяти на це хоча б 10 хвилин на день вже через місяць всюди буде порядок.

5. Введіть нові звички. Не знаєте, як усе встигати за день? Постарайтеся знайти собі нове захоплення. Це може бути яке завгодно хобі: фітнес або йога, плетіння бісеру, вишивка, шиття, вивчення іноземної мови. У чому секрет? У жорстких рамках. Коли у нас немає іншого вибору, ми не замислюємося, як усе встигати, а просто робимо і встигаємо. Вирішіть, скільки часу на тиждень ви можете подарувати особисто собі, і приступайте прямо із завтрашнього дня. Головне, не відмовлятися від прийнятого рішення протягом шести тижнів. За цей час, як стверджують психологи, у вас сформується стійка звичка, і ви згодом не зможете відмовитися від нового захоплення.

ГОЛОВНІ ПРИНЦИПИ ПЛАНУВАННЯ ЧАСУ:

- планувати слід до того, як ви почнете що небудь робити. Новий день потрібно планувати ввечері попереднього дня, нові тиждень і місяць - наприкінці попередніх. У цьому випадку новий день ви почнете відразу з справ, а не з їх планування;
- для розподілу свого часу користуйтеся органайзером і таймером. Не старайтесь все запам'ятати, тому, що якщо ви щось таки забудете, стресу не уникнути;
- не намагайтеся робити одночасно кілька справ. Результати будуть середніми або нижче середніх, якщо ви будете розпорошуватися;
- розпочату справу обов'язково доводьте до кінця. Все, що може відвернути і перешкодити виконанню ваших планів, усувайте. Статистика говорить, що коли люди переривають виконання завдання на тривалий час, то повернувшись до нього знову, вони витрачають удвічі більше часу на доопрацювання;
- відпочинок та робота повинні чергуватися. Незважаючи на важливість справ, пам'ятайте, що ви не на каторзі, розслабляйтеся і робіть паузи;
- аналізуйте планування часу і намагайтеся постійно покращувати свої результати.

ЯК ВСЕ ВСТИГАТИ НА РОБОТІ:

Якщо вам постійно доводиться переривати роботу тому, що потрібно виконати інші не менш важливі справи, краще об'єднувати подібні завдання в блоки. Виконуйте невеликі за обсягом і подібні за характером справи один за одним: вирішення службових питань по телефону, обговорення завдань із співробітниками, розбирання кореспонденції. Тоді економія часу буде вами оцінена.

Великі завдання виконуйте невеликими частинами, не забуваючи встановлювати особисто для себе проміжні цілі. Коли результат роботи віддалений за часом, люди волею-неволею ухиляються від завдань, відкладаючи їх «у довгий ящик». Якщо проект великий, працюйте над ним потроху, але постійно.